>
אפקט לזמן ארוך PDF הדפסה דוא

לייזר להסרת משקפיים משנה את הדינאמיקה של הקרנית.שינויים אלו מקשים על רופא העיניים לבדוק את הלחץ בעין שהכרחי בזמן בדיקה וטיפול בגלוקומה. השינויים גם משפיעים על הצורה של הקרנית במקרים של ניתוחי קטרקט. הלחץ הנכון יכול להיקבע אם תוכל להביא לרופא העיניים את כל המידע והמפות של הלייזר להסרת המשקפיים.
אומנם יש שיפורים בתחום הלייזר להסרת משקפיים, אבל אין עדיין מספיק הוכחות על האפקט לטווח הארוך, ויש חשש קל לסיבוכים כמו טשטוש, הילות וסנוור, שהם בעיות בלתי הפיכות כיוון שלייזר להסרת משקפיים הוא טיפול ביתי הפיך.
מקרים של כתמים יש ב0.2%-0.3% מהמקרים. ניתוק הקרנית ב0.36% מהמקרים.
למרות שהקרנית בד"כ דקה יותר לאחר לייזר להסרת משקפיים, בגלל הסרת התאים, עדיין מנסים לשמור על עובי מינימאלי כדי למנוע  החלשת הקרנית. לחץ או גבהים לא הוכחו כבעיות למטופלים לאחר לייזר להסרת משקפיים. אולם חלק ממטפסי ההרים חשו בקצר ראייה בגבהים קיצוניים.
קיפול וקמטים בקרנית מדווח כסיבוך שלא ניתן להימנע ממנו אולם לא דווח על בעיות בראיה במצב הזה.
נפיחות העפעף או קשיות הריסים יכול להגדיל את הסיכוי לדלקת או נפיחות לאחר לייזר להסרת משקפיים.
יש אפשרות שאנשים בעלי קצר ראיה, שמתקרבים לגיל הדרוש למשקפי קריאה, עדיין יצטרכו להשתמש במשקפי קריאה למרות הלייזר להסרת משקפיים. אנשים קצרי ראיה בד"כ צריכים משקפי קריאה בשלב יותר מאוחר מאנשים שאינם קצרי ראיה, אולם השפעה זו נעלמת לאחר ביצוע ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. זה לא הסתבכות אלה מצב טבעי של חוקי האופטיקה. למרות שעדיין לא נמצאה שיטה לנטרול השימוש במשקפי ראיה, יש אפשרות לעשות תהליך שמשנה את מצב העין למצב ביפוקאלי. לחלק מהמטופלים קל להתרגל למצב אולם לחלק מאוד קשה. ניתן לבדוק את ההתאמה ע"י לבישת עדשות מגע מיוחדות לפני הטיפול שנותנים את אותו אפקט.